Особые условия:
Прочитайте молитвы «Отче наш» - 3 раза,
Пресвятой Богородице «Спорительнице хлебов» -1 раз,
Молитву «Кресту» - 1 раз,
Моление о получении прошения ко Господу 1 раз над 7 хлебами, лежащими на столе, покрытом белой льняной скатертью (хлеб из разной муки, круглой формы).
Под каждую буханку положите монеты достоинством 5 рублей.

Молитва «Отче наш»
Отче наш, Иже ecu на небеси! Да святится имя Твое, да приидет Царствие Твое, да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь и остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должником нашим; и не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго.
Яко Твое есть Царство и Сила и Слава Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков Аминь.

Молитва Пресвятой Богородице перед иконой «Спорительтца хлебов»
О Пресвятая Дево Богородице, Премилости-вая Владычице, Царице Небесе и земли, всякого дома и семейства христианскаго благоустрои-тельнице, труждающихся благословение, нуждающихся неистощимое богатство, сирых и вдовиц и всех людей Кормителънице! Питатель-нице наша, рождшая Питателя Вселенныя, и Спорительнице хлебов наших, Ты, Владычице, ниспосылавши Твое матернее благословение гра-дам нашим, селам и нивам и коемуждо дому, на Тя упование имущему. Темже с благоговейным трепетом и сокрушенным сердцем смиренно молим Тя, буди и нам, грешным и недостойным рабом Твоим (имена), мудрая Домостроительница, житие наше добре уст-рояющая. Всякое же сообщество, всякий дом и семейство во благочестии и православии, единомыслии, послушании и довольстве соблюди. Нищия и неимущий пропитай, старость поддержи, младенцы воспитай, всех вразуми пре-искренне взывати ко Тосподу: «Хлеб наш насущный даждь нам днесь». Сохрани, Пречистая Мати, люди Твоя от всякия нужды, болезни, глада, губительства, града, огня, от всякого злаго обстояния и всякого нестроения. Обители нашей (веси), домам и семействам и всякой душе христиан-стей и всей стране нашей исходатайствуй мир и велию милость, да славим Тя, Премилости-вуюПитательнииу и Кормит елъницу нашу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Молитва Кресту
Наша, с верою приносимая, яко Сам рекл ecu: вся елика молящеся просите, веруйте яко при-имите, и будет вам, и паки: просите и дастся вам; сего ради и мы аще и недостойный, упова-юще на милость Твою, просим: подаждь благость Твою рабу Твоему (имя) - и исполни благая желания его, мирно лее и тихо в здравии и долгоденствии вся дна его соблюди, рцем ecu, скоро услыши и милостивно помилуй.

Да воскреснет Бог, и расточатся врази Его, и. да бежат от лица Его ненавидящий Его. Яко исчезает дым да исчезнут; яко тает воск от лица огня, тако да погибнут беси от лица любящих Бога и знаменующихся крестным знамением, и в веселии глаголющих: радуйся, Пречес-тный и Животворящий Кресте Господень, прогоняяй бесы силою на тебе пропятаго Господа нашего Иисуса Христа, во ад сшедшаго и по-правшаго силу диаволю, и даровавшаго нам тебе Крест Свой Честный на прогнание всякого супостата. О Пречестный и Животворящий Кресте Господень! Помогай ми со Святою Госпо-жею Девою Богородицею и со всеми святыми во веки. Аминь.
Моление о получении прошения:
Призри, Владыко Человеколюбче, милостивым Ти оком на раба Твоего (имя) и услыши моления наша.
Отнесите хлеб в храм и оставьте на. канун.
Монеты разложите в дарницы.
Закажите благодарственный молебен Спасителю после проведения обряда. Благодарственный молебен заказывайте каждые 40 дней в течение года. В вашем доме всегда будут хлеб и прибыль.