Ритуал совершайте в период нарастающей луны в среду, пятницу и субботу (в воскресенье заговор читать нельзя). Купите в церкви как можно больше свечей разных диаметров и размеров, зажгите их дома у иконы Спасителя или Богородицы. Прочтите сначала трижды «Отче наш», потом троекратно церковную молитву Богородице.

"Царице моя Преблагая, надеждо моя, Богородице, приятелище сирых и странных предстательнице, скорбящих радосте, обидимых покровительнице. Зриши мою беду, зриши мою скорбь. Помози ми, яко немощну, окорми мя, яко странна. Обиду мою веси, разреши ту яко волиши. Яко не имам иныя помощи, разве Тебе ни иныя предстательницы, ни благия утешительницы, токмо Тебе, о, Богомати. Яко да сохраниши мя и покрыеши во веки веков. Аминь.

Не имамы иныя помощи, не имамы иныя надежды, разве Тебе, Владычице, Ты нам помози, на Тебе надеемся и Тобою хвалимся, Твои бо есмы раби, да не постыдимся. Под Твою милость прибегаем, Богородице Дево, молении наших не презри в скорбех, но от бед избави нас, Едина чистая и благословенная. Аминь."

Затем прочитайте заговор.

"Всемилостивый Боже, защити и укрой мою семью от высказанного вслух проклятия. Пусть оно меня и семьи моей не коснется. Пусть минует всех моих родных, нынешних и будущих. Аминь."